Providing you the best range of inconel 600 seamless tubes, inconel 718 pipes & tubes and inconel 625 rod, bar with effective & timely delivery.
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 1 inch |
| Material | Alloy Steel |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 3 inch |
| Usage/Application | Chemical Handling |
| Length of Pipe | 6 m |
| Brand | Jindal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 625 |
| Length | 6 meter |
| Size/Diameter | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| type | Inconel 625 Rod, Bar |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India