Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer incoloy 800 tubes, inconel 825 bar and polished incoloy flanges.
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 1 inch |
| Material | Alloy Steel |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 825 |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 1000 mm |
| Finish | Bright |
| Delivery Condition | Solution Annealed |
| Standard | ASTM B166 |
| Shape | Round |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Nickel Alloy |
| Type | Flanges |
| Size | 20 |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 50 Piece
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India