Offering you a complete choice of products which include inconel 800 pipes & tubes, monel 400 pipes & tubes, inconel 625 pipes & tubes, seamless tubes i seamless tubes, copper nickel 90/10 tubes and super duplex s32750 / s32760 tubes.
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Utilities Water |
| Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | Jindal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Material | Monel |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Utilities Water |
| Diameter | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | Jindal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 410 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Tubotech |
| Usage/Application | Boiler |
| Type | Seamless Tubes I Seamless Tubes |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Unit Pipe Length | 3m, 30m, 6m |
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | CuNi 90 10 |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Wall Thickness | 0.8 mm |
| Length | 1 m |
| Standard | ASTM B466 |
| Form | Straight Tube |
| Usage | Heat Exchanger |
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Outside Diameter | 5 |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Size | 1/2 inch |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 625 |
| Outer Diameter | 15 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Manufacturing Type | ERW |
| Standard | ASTM B167 |
| End Finish | Threaded End |
| Usage | Oil And Gas |
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India