Offering you a complete choice of products which include stainless steel 904l pipes, 316l stainless steel pipe, stainless steel welded tube, stainless steel 304 forged fittings, stainless steel 316 pipe fittings and stainless steel 316ti pipe fittings.
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Grade | 904L |
| Diameter | 2 inch (50NB) |
| Thickness | 1.5 mm |
| Shape | Round |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Finish | Polished |
| Pipe Type | Industrial Pipe |
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Size | 1 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
| Material Grade | SS316 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Product | Pipe |
| Material | SS |
| Type | Welded |
| Length | 9 m |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Material Grade | SS316L |
| Size | 3" |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | ss |
| Grade | 316 |
| Type | Fitting |
| Packing | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Material | SS |
| Shape | Round |
| Type | Fitting |
| Packing | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 4 inches |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Fitting |
| Material | ALLOY STEEL |
| Packing | box |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Grade | 2205 |
| Nominal Diameter | 1/2 in |
| Pipe Type | Seamless |
| Schedule | SCH 10 |
| Standard | ASTM A790 |
| End Connection | Plain End |
| Surface Finish | Polished |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size | 1/2 inch |
| Steel Grade | SS 316 |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | SCH 10 |
| Standard | ASME B16.9 |
| Surface Finish | Mill Finish |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Steel Grade | SS 316 |
| Size | 1/4 inch |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | SCH 10 |
| Standard | ASME B16.9 |
| Surface Finish | Mill Finish |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Grade | 316 |
| Type | Pipe |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 50 Piece
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India