Providing you the best range of duplex steel welded tubes, hastelloy c22 tubes and inconel 600 pipes & tubes with effective & timely delivery.
₹ 199 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
| Pipe Fluid | Gas |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C22 |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Wall Thickness | 0.89 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Length | 1 m |
| Form | Straight Tube |
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Utilities Water |
| Diameter | 3 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Brand | Jindal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India