Providing you the best range of hastelloy c276 tube, alloy steel tube, duplex steel 2205 / s31803 pipes, carbon steel a105 compression tube fittings and monel tubes fitting with effective & timely delivery.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C276 |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Wall Thickness | 0.89 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Length | 1 m |
| Standard | ASTM B622 |
| Usage | Chemical Plant |
| Form | Straight Tube |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 2 inches |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Material | Alloy Steel |
| Unit Pipe Length | 9 meter |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Usage/Application | industry |
| Size | 1/2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection | Male |
| Form | Elbow |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Monel |
| Coating Type | Non-Heparinised |
| Monel Grade | Monel 400 |
| Tube End Configuration | Both Ends Open |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Outer Diameter | 4 mm |
| Graduation | Multiple Marks |
| Length | 75 mm |
| Color | Silver |
| Capacity | 10mL |
| Country of Origin | Made in India |
Krish Mehta (CEO)
Tubotech Alloys Inc
Ground Floor, 25 Plot No 74/80, Patra Chawl, Maruti Mandir Marg, Pathan 2nd Street, Girgaon, Durgadevi Udyan
Mumbai - 400004, Maharashtra, India